Čeština Pусский Polski English Deutsch Français Español Italiano
Zavřít

Videozáznamy

 

Rozhovor se zástupci TSO

 

Na konci srpna byl ve spolupráci s občanským sdružením Croix de la Boheme natočen rozhovor se zástupci TSO - Petrem Hradilem a Zdeňkem Mojmírem Pospíšilem. Jedná se o první ucelené video s prezentací metodiky TSO, proto ho vřele doporučujeme všem, kteří by se rádi s TSO blíže seznámili.

 

Zástupci osvětlili základní principy, na kterých je postaveno TSO a metodika občanské společnosti na obecním základě. Na přání moderátorky Petry Skálové se snažili velmi jednoduchým a srozumitelným jazykem vysvětlit příčiny současné ekonomické a celospolečenské krize a také nastínili řešení, jak jí čelit.

 

Důležitým tématem byla také morálka našich zastupitelů. Logicky vysvětlili, proč je nesmyslné hledat "morálně bezúhonné" zastupitele a že mnohem účinnějším způsobem je zavést takový systém, který selhání zastupitelů ani neumožní. Tím odhalili nedokonalost "přímé demokracie", ke které v současné době vzhlíží mnoho občanů jako k naději, jak vyřešit problém zastupitelského systému.

 

Mezi další témata patřily základní body TSO - decentralizace moci, rovnost práv a povinností občanů a zodpovědnost za své činy, náhrada škody, základní životní potřeby a jejich zajištění skrze základní pracovní povinnost, či právo veta občana v obci.

 


 

Rozhovor se zástupci TSO

 

 

 

Všechna videa z našich seminářů naleznete ZDE. Omluvte, prosím, kvalitu záznamu.

 


RSS     Mapa webu
Nahoru