Čeština Pусский Polski English Deutsch Français Español Italiano
Zavřít

Demonstrace v Maďarsku leden 2012

http://sowa.posterous.com/premier-wegier-viktor-orban-do-polakow-62459

Premiér Maďarska Viktor Orbán k Polákům 20.1.2012: "... útoky na naši zemi mají dva důvody:

První je morální. Jde o hodnoty. Ústava Maďarska říká, že bez křesťanství by národ nepřežil. Mluví se také o ochraně života od početí. Ale naše názory neznamenají, že jsme mimo Evropu", poznamenal premiér Maďarska.

Druhý důvod jsou hospodářské záležitosti. Protože hospodářské zájmy jsme narušili. Když jsme přijali vládu v roce 2010, země měla ohromné dluhy, byl to obrovský finanční deficit. Země byla na pokraji bankrotu. Všechno, co mělo nějakou cenu, bylo prodáno nebo ukradeno! Museli jsme to zastavit. Bylo třeba učinit opatření, která jsou nepopulárnív Evropě. Byla to velká ztráta pro nadnárodní korporace. Proto se obrátily na Brusel, kvůli ztraceným penězům." A k finanční krizi dodal, že je to "souhrn krizí morálních od jednotlivých zúčastněných osob".

(překlad: Ota Nepilý)

Budapešt 21. 1. 2012

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.2425903500830.100901.1648826460&type=3

OBROVSKÁ DEMONSTRACE PROTI EVRPOSKÉ UNII V BUDAPEŠTI - V POLSKÝCH MÉDIÍCH TICHO ! ( a co v českých a slovenských mediích? ) Včera v sobotu 21.ledna 2012 proběhla v Budapešti obrovská manifestace proti Evropské Unii. Podle několika různých zdrojů se této manifestace zúčastnilo od 500 tisíc do jednoho milionu lidí! Lidé nesli transparenty a erby s názvy míst odkud pochází. Bylo hodně lidí v regionálních lidových krojích, také přišlo hodně mládeže.

Mezi stovkami vlajek se objevily i polské vlajky. Bylo vidět transparenty "Děkujeme Polsku" a "Děkujeme Litvě" nebo "Skuteční přátelé se poznají v nouzi. Děkujeme Ti Polsko".

0 komentářů
Nový příspěvek
Jméno:

Název příspěvku:


Napište číslicemi třistajedenáct:


RSS     Mapa webu
Nahoru