Čeština Pусский Polski English Deutsch Français Español Italiano
Zavřít
Diskuse » Ostatní



Tato diskuse již byla uzavřena - není možné vkládat příspěvky.



   
rebel
09.04.2015, 11:37:26
vojenské odovody mužů i žen
Reagovat

Prý chtějí vojáci zavést odovody mužů i žen, abychom prý v případě potřeby byli schopni splnit závazky a povinnosti k NATO a EU.


Je správné povolávat do boje i ženy?


Nemáme spíše plnit závazky vůči sobě a ne vůči NATO a EU?


 


 

zmp
09.04.2015, 14:38:03
RE:
Reagovat

Odvody na vojnu nechtějí v ČR zavádět vojáci (čeští, NATO aj.), ale FED, aby bylo koho obětovat na jatkách v jeho zájmu. Zájmy ČR nikoho nezajímají (ani ČR). Aby mohly povolat ženy, budou jim muset zakázat v určitém věku rodit, popřípadě jim znárodnit děti...

PD, Tce
07.04.2015, 11:58:32
web
Reagovat

Nedávno se zde naťuklo i téma - umělecké provedení formy webu. Také jsem zaslechl, že se připravuje nový web TSO. Tedy třeba je to již pasé, ta má následující slova:


Ta, že bych se o uměleckou formu webu mohl pokusit a vytvořit jí (momentálně ale s finančním přispěním). Zde na webu by i na to třeba byla zřízená diskuse (pro registrované?) + s heslem pro přístup na onen vytvářející se nový web. Každý by mohl nakouknout a pak zde vnést případné názory, návrhy apod…


Sám jsem autorem (návrh, provedení, vytvoření) vlastního webu (řezbářství). Je téměř hotový, ale ještě zaheslován. Byl-li by pro tuto mou myšlenku zájem, mohu zde odkaz (+heslo) zveřejnit, ať zde můžete nahlédnout, čeho jsem obecně v rámci tvorby webu nyní asi schopen apod.


 

PD, Teplice
09.04.2015, 13:23:28
RE:
Reagovat

Ještě paralelní otázka: Co vše z tohoto webu je možno převzít a prezentovat třeba i na jiném webu? Samozřejmě bych pak vždy uvedl zdroj, autora apod…

zmp
09.04.2015, 15:11:56
RE:
Reagovat

Tento web je veřejný a jeho obsah je volně použitelný kýmkoliv k čemukoliv (k dobrému i zlému). Přebírat a prezentovat tu tedy můžete co chcete a kdykolv chcete.

admin
11.04.2015, 22:58:55
RE:
Reagovat

Jestli chcete pomoci s webem, napište prosím na adr:


ales.tso@seznam.cz

PD, Teplice
12.04.2015, 10:37:50
RE:
Reagovat

Jen abychom nezačali nedorozuměním, jakou a čí nyní pomoc máte namysli?


 


- Vaše pomoc s onou možnou prezentací TSO na mém vlastním webu?


 


- Vaše pomoc s mou snahou o umělecké provedení webu TSO (viz. můj text výše)


 


- Má pomoc s Vaší asi probíhající tvorbou nového webu TSO?


 


 

admin
18.04.2015, 23:03:35
RE: technická spolupráce na webu TSO
Reagovat

Přispěvatel pod jménem PD, Teplice se ptal, komu má napsat, že by chtěl pomoci s webem TSO.


Pokud hovořil o nějakém finančním přispění, nepochopil jsem, kdo komu by měl finančně přispívat. Mohu říci, že případná spolupráce z mé strany bude určitě bez finančního přispění.


Jestli chce probírat technickou spolupráci - nerozumím, proč píše stále do diskuse.


Jestli přehlédl příspěvek s adresou, opakovaně uvádím mail, na který může psát ohledně technické spolupráce na webu TSO.


mail na administraci webu TSO:


ales.tso@seznam.cz

PD, Teplice
19.04.2015, 20:50:37
RE:
Reagovat

Reagujete na můj odkaz, ale píšete mi ve třetí osobě? To začíná srdečně a fér…A jaká technická spolupráce? Umělecké provedení je obsahem této diskuse. ''Technické'' věci, tedy spíše i potřebu případné míry průhlednosti, řeším jinde s panem zmp., ten se jediný zapojil do diskuse. Ohledně technických věcí jste mi tam žádný odkaz nedal, ani opakovaně, jak píšete. Spíše sám jsem tam nadhodil to, jak by se třeba mohly tech. věci řešit, jak moc otevřeně, uzavřeně atd., nikdo (mimo pana zmp) žádné reakce ani otázky, teď náhle hlasy zde z pozadí, že mi zde byl na to opakovaně uváděn odkaz (?!) ale zase jinde žádné reakce na to, co jak moc otevřeně by bylo zde vhodné řešit (mimo zmp), zase mě hned taháte někam do pozadí…veřejně od vás ani slovo, jen strohé věty pod jménem admin, nebo toto mně ve třetí osobě…to je asi srdečný přístup k veřejnosti…ach jo…nebo jak to mám chápat?


Jinak dále…asi před půl rokem jsem p. admine sám od sebe napsal na tento email, ten na který mě odkazujete, zda je potřeba pomoci s webem. Dozvěděl jsem se totiž, že se prý asi připravuje nový web. Žádná reakce na mou nabízenou pomoc nebyla, ani slovo. Řekl jsem si nevadí, asi k tomu mají své důvody a vím, že kolem mne se svět netočí. Pak zde nedávno byla určitá diskuse a já v ní nakousl možnou potřebu uměleckého provedení webu (v rámci boje proti nihilismu - nyní vnucuji radu, pardon. Pokud na tom něco je, ale vy se neptáte. Buď si myslíte, že (podařené) umění na nihilismus vliv nemá, nebo vás nihilismus nezajímá, nebo si uměleckou tvorbu tvoříte již sami apod, nebo to není aktuální, nebo se bojíte ptát, apod, nebo ani nevíte, že něco nevíte, nebo si myslíte, že víte vše apod.). Jelikož ale nechci být ten, který druhé nepřímo úkoluje nápady, tak jsem se ze slušnosti i zde nyní nabídl, že bych se o umělecké provedení i sám případně pokusil. Má současná starost o vlastní živobytí mě ale nutí k tomu, že se o to nemohu NYNÍ případně pokusit bez případné fin. podpory - musel jsem být fér a říci i B (význam pojmu ''fér'' případně vysvětlím). Moc si na to i nevěřím i jsem nabídl možnost odkazu - co asi umím. I bych se raději nyní snažil o vlastní živobytí, ale slušnost mi velela se tedy v určité formě nabídnout…


Spíše jsem i mluvil o vytvoření jiného webu (i dle případného zájmu a potřeby veřejnosti - proto veřejně). O pomoci na případném novém webu ZDE jsem přímo nemluvil proto, protože nevím proč bych měl, když už jsem tak dříve učinil (nebyl zájem), a i proč také, když má současná starost o vlastní živobytí by mi neumožnila zde pomáhat (v této věci). Dokonce jsem přeci ani Vás (vás) nevyloučil z toho, aby jste tuto věc případně podpořili třeba jen tím, že zde o tom bude třeba jen diskuse (to že by se případně tvořil jiný (umělecký) web či jinde, to přeci není nic proti trojčlennosti, tedy ani nic proti tomuto webu. A to, zda to není pasé jsem psal proto, protože nevím, zda se třeba sami o umělecké provedení nesnažíte nyní zde a také proto, aby veřejnost věděla, že by se případně tvořily dvě věci paralelně - zda je to nutné, zda je to vhodné, zda je to potřeba - dle právě toho, co zamýšlíte Vy zde. To už je pak na každém, ale zase jsem byl fér, a vše řekl A i B i C). Dokonce jsem tím i poradil případně vám, či těm kdo by zde chtěli pomoci (v rámci onoho případného boje proti nihilismu) pokud by se zde usoudilo, že je to vhodný nápad. A právě klidně i od někoho jiného, kdo ví jak a chce, je zároveň zabezpečen, má na to čas apod. - pokud nežádá fin. podporu, je-li nějaká, měla by-li nějaká být, chtějí-li vůbec lidé či sdružení aby byla. Tady třeba pan zmp lidstvu předkládá poklady a ani bych se nedivil, kdyby fin. podpora byla až nulová. Lidé si asi myslí, že to odhaluje a píše v noci ve spaní. Já třeba dříve poslal sdružení několik tisíc Kč s tím, abych právě snad i pomohl této věci - zajištění potřeb těch, kteří se namáhají myšlením apod. + na ostatní podporu sdružení…


Hm a teď když nemohu ''zdarma'' pomoci, tak náhle má slova (i druhým) přeformulujete tak, že prý já píši že chci pomáhat zde vám, proč že se prý opakovaně neozývám na ten email, a že předem upozorňujete, že žádná fin. podpora od Vás nehrozí. (demagogie+Jidášství?). Přitom reagujete na příspěvek, kde jsem jasně popsal možná nedorozumění, aby právě nenastala. Nechápu proč děláte z mých slov vzduch, motáte to, překrucujete, že se vám nedivím, že tomu nerozumíte (viz. jak píšete) a ještě to přemotáte tak, že ta divná slova ještě znějí proti mně…a pak se mi tu divíte, že nechci nikam na pozadí psát?! Ach jo…mluvme veřejně..ptejte se mě normálně jako člověka, pokud Vám není něco jasné co píšu. Pak nebudete muset tvořit (i třeba já teď) různá nedorozumění a ještě více vše zamotávat…takhle se já pak musím obhajovat, náročně vše dodatečně vysvětlovat, aby to bylo správně pochopeno, ač se mě nikdo neptá - proto raději končím, už mě i bolí hlava…..


 

PD, Teplice
19.04.2015, 22:10:54
RE:
Reagovat

...pardon, až nyní opakovaný odkaz...

rebel
31.01.2015, 09:50:09
smích Sáry
Reagovat

V Bibili, 1. Mojžíšově knize kap.18 je zmínka, že Hospodin řekl Sáře, že bude mít syna, Sára byla již sešlá věkem a ustal její ženský běh...


Již jsme si zde říkali, že všemohoucí může udělat jen to, co je možné a ne co je nemožné.


Dnes by totalitní akademici možná rozdojili i jalovou krávu, možná i býka nějakými hormonálními preparáty, ale tehdy?


Sice byl to bůh, ale i tak...čarovat takhle..dělat  zázraky...proč by to dělal?


Mohli byste k tomu něco říci, o co tam jde?


Nejde tam jen třeba o nějaké zobrazení duchovního děje, než skutečnosti? Jaké?

zmp
31.01.2015, 10:56:34
RE:
Reagovat

1. Mojžíšova kniha se jmenuje „Genese“. Je tedy o tom, co moderní věda nazývá genetika, přičemž ani zbla nerozumí tomu, co v Genesi říká Mojžíš. Jak by mohla rozumět alespoň té své „vědecké genetice“? Pomocí dnešní vědecké genetiky dnešní totalitní genetici umějí a chtějí lidem jen škodit!


Což jste nikdy neslyšel o škodlivosti (jedovatosti) geneticky upravovaných rostlinách, zvířatech či půdách, o pokusech na zvířatech i lidech, o bakteriologických bombách, vakcínách, o otravování vzduchu, vod i země?


Proto věřte raději Mojžíšově Genesi, i když jí nerozumíte, než „vědecké genetice“ akademických zločinců, i když se domníváte, že jí rozumíte...

rebel
01.02.2015, 15:31:12
RE: sára
Reagovat

Nerozumím tomu, co píšete.


Tak mohl bůh udělat Sáru těhotnou?


A jak?


Není to spíš nějaký duchovní podobenství než skutečnost?


Tedy ona je to skutečnost, ale duchovní. Ne fyzická.

zmp
02.02.2015, 11:14:01
RE:
Reagovat

Vy nerozumíte tomu, co nepíšu.


Sáru přece do jiného stavu nepřivedl bůh, ale Abraham.

oto
11.02.2013, 19:19:10
Môžeme všetko! Ale tie dôsledky!
Reagovat


Môžeme všetko! Ale tie dôsledky!



Pri surfovovaní na internete som nechtiac narazil na video, kde sýrski povstalci zabíjajú vládnych vojakov, ktorí sa im vzdali. Zo zvedavosti som naň klikol, avšak negatívna energia, idúca z neho mi doslova zovrela srdce. Po pár sekundách som to musel zavrieť.



Áno, na internete je dnes možné vidieť úplne všetko. Autentické videá so zabíjaním ľudí, či stovky iných zvráteností. Môžeme túto ponuku prijať a môžeme sa na to pozerať. Avšak negativita, ktorú to obsahuje, nevyhnutne doľahne do nášho vnútra. Zaťaží nás a poškvrní nás. Doľahne na nás ako balvan.



Citlivejší ľudia dokážu tento dej vnímať a vyciťovať. Ale menej citliví, ktorých je väčšina, nedokážu vnímať tieto jemnejšie, temné a nízke negatívne energie a bez toho, že by niečo tušili, si nimi zaťažujú a znečisťujú svoju dušu. Znečisťujú si ju tak, ako keby ich samotných niekto obhádzal blatom, kalom, či inou nečistotou. A hoci to necítia, v jemnejšej, duševnej rovine je to presne tak.



Väčšina ľudí dneška zachováva bežný hygienický štandard a chodia pekne a čisto oblečení. Aké iné by to však bolo, keby sme mali možnosť vidieť ich dušu. Ich vnútorný život a vnútornú bytosť. Museli by sme sa odvrátiť s odporom, hnusom a hrôzou.



Na svoj zovňajšok ľudia o seba dbajú, ale o svoje vnútro už dbá málokto. Do svojho vnútra dovoľujeme ľahkovážne vstupovať najneuveriteľnejšej nízkosti, špine, temnote a zvrátenosti. Duše ľudí sa svojim vzhľadom a „vôňou“ podobajú bezdomovcom, zanedbávajúcim najelementárnejšie hygienické návyky.



Áno, dnes môžeme všetko, ale nie je všetko je pre nás naozaj dobré. Môžeme všetko, ale nie všetko nám prospieva. A to nedobré, to zlé neuveriteľným spôsobom poškvrňuje a zaťažuje naše vnútro.



Ale veď to nikto nevidí! Nech sa teda do toho nikto nestará!



Omyl! Fatálny a zásadný omyl! V evanjeliách, v súvislosti so správnou modlitbou Kristus povedal: Vy však vojdite do komôrky, zavrite za sebou dvere a tam sa modlite. A Pán, váš Otec nebeský, ktorý vidí aj veci skryté, vás potom odmení celkom zjavne.



Ktorý vidí aj veci skryté a odmení vás zjavne!



Niet ničoho, čo by mohlo zostať skryté oku Pána! Jeho pohľadu neuniknú ani najtajnejšie záhyby našej duše a nášho vnútra, ktoré sa mnohokrát snažíme skrývať i sami pred sebou. Každá duša je pred Jeho zrakom úplne obnažená a odkrytá, takže je jasne vidieť aj to najvnútornejšie cítenie i všetky myšlienkové hnutia. A toto všetko, čo sa v nijakom prípade nemôže skryť pred zrakom Pána potom On každému človeku odpláca prostredníctvom Zákona spätného účinku. A odpláca mu celkom zjavne!



Aký človeče si, tak sa ti bude vodiť! Aký vnútorne si, taký bude tvoj osud! Tvoj osud je totiž zjavný dôsledok vecí skrytých, ktoré nosíš a ukrývaš vo svojom vnútri.



Môžeš mať aj najdrahšie oblečenie, môžeš sa sprchovať aj dva krát za deň, môžeš mať pestované telo, avšak ak tvoja duša nie je rovnako čistou, ak o čistotu svojej duše nedbáš rovnako, ako o čistotu svojho tela, oko Pána vidí všetku tvoju nízkosť, špinu a temnotu, ktorú v sebe nesieš. Jeho neoklameš pekným zovňajškom! On ťa vidí presne takého, aký vnútorne si! A to, čo vidí ti oplatí! Zjavne, viditeľne a celkom reálne!



Pán je spravodlivý! A Jeho spravodlivosť berie do úvahy všetko dobré, ako i všetko zlé, čo človek v sebe nesie. Na svete je mnoho dobrých ľudí, ktorí by pre svoje dobré srdce a svoje dobré skutky mohli byť povznesení nahor. Mohli by stúpať k šťastiu, radosti a Svetlu. Ale nemôžu! Nemôžu, lebo rúcho ich duše je poškvrnené! Lebo to nečisté, temné a nízke, čím sa vnútorne pošpinili, ich ťahá ako balvan nadol a nedovoľuje im stúpať.



Človeče, očisti rúcho svojej duše! Tak, ako dbáš o svoj zovňajšok dbaj i o čistotu svojho vnútra. O čistotu a ušľachtilosť svojho citového a myšlienkového života!



Nedovoľ svoju dušu viac pošpiňovať a poškvrňovať nízkosťou, ktorá na teba v tisícorakých podobách dolieha zvonka. Buď ustavične na stráži ušľachtilosti vlastného vnútorného života! Veď temnota striehne iba na to, aby ťa poškvrnila a zaťažila. Aby ťa pošpinila a vtiahla do bahna. Do bahnistého močiara, ktorý ťa pomaly pohltí a ty sa v ňom nakoniec udusíš. V biede a hrôze budeš hynúť príšernou, pomalou smrťou. Nie len tvoje telo, ale aj tvoja duša bude zahubená! A práve toto je konečným cieľom temna, ktoré na teba zákerne číha všade naokolo.



Ľudia spamätajte sa! Nebuďte ľahkou korisťou temnoty, ktorá usiluje o vaše zničenie. Budte na stráži! Lebo v zdanlivej nenápadnosti a všednosti každodenného dňa prebieha boj na život a na smrť.



Spamätajte sa preto a začnite vážne bdieť nad čistotou a ušľachtilosťou vlastného vnútorného života. Ide vám tým o život! O celé vaše bytie! Úzkostlivo dbajte o čistotu rúcha vašej duše, pretože všetko nečisté a s nečistotou spojené stihne skaza. Pretože všetko nečisté bude zničené mocnou rukou Pána, ktorý je čistotou, vznešenosťou a ušľachtilosťou samotnou.



Áno, môžeme všetko, ale len v tom dobrom, čistom a ušľachtilom je život. Len v tom je radosť, šťastie a mier. V nečistom je však skrytá iba skaza, bolesť a smrť.



Človeče, bdej nad čistotou svojho vnútra! Veď ti tým o ide život!



http://kusvetlu.blog.cz/ v spolupráci s M.Š.




Standa
02.01.2011, 14:31:15
úvaha
Reagovat

Častokrát jsem četl a slyšel o "trvale udržitelném rozvoji", "trvale udržitelné životní úrovni" nebo "trvale udržitelném životním prostředí". Takové slovní spojení je naprostý nesmysl. "Trvale udržitelné" není nic. Ani život, zdraví, majetek, nebo např. Slunce. Nejde mi však o úvahu nebo polemiku o "trvalé udržitelnosti" čehokoli, ale o vnímání a analýzu slov a z nich tvořených vět, článků, knih, idejí, reklamy atd.


Slovy se snažíme definovat svět a dostat ho do pohybu. Žijeme ve světě slov. Řeč je naším upřednostňovaným způsobem komunikace. Pomocí slov se hodně mluví (někdy až moc), diskutuje, vysvětluje a chápe (nebo také ne). Už jako děti se učíme pojmenovávat věci, a to, co nemá název, co neumíme pojmenovat, v jistém smyslu vlastně neexistuje a to někdy vede až ke komickým situacím. Člověk, který nemá občanský průkaz, pas, žádné listiny nebo rodný list, takřka neexistuje, i když se po našem světě pohybuje živý a reálný. Necháváme se ovládat slovy a symboly zaměňujeme za skutečnost. Sílu slov si však často neuvědomujeme a nemyslíme na následky, které může mít jejich nepromyšlené používání. Jediné osvobozující slovo může rozptýlit pochybnosti a lidi navzájem smířit, nesprávné slovo v nesprávném okamžiku je schopno vyvolat katastrofální konflikt. Slova mohou povzbudit, dodat odvahu, pomoci a uklidnit, ale i urazit, zranit, dokonce až zničit. Mohou inspirovat k velkým činům, nebo vyvolat válku. Slovy se uzavírají manželství a udělují tresty smrti, dávají sliby a vyslovují motlitby a deklarují státní smlouvy. Některé společenské oblasti - politika, reklama, média a literatura, nemohou bez síly slova vůbec existovat. Slovy lze lhát, klamat, manipulovat nebo vyjádřit pravdu. I sama jednoduchá a zdánlivě neškodná slova ANO a NE mohou vyvolat pocit štěstí nebo způsobit tragedii.


Lidé spolu často debatují, přičemž zdánlivě mluví o stejné věci. Je to způsobeno tím, že každé slovo v sobě má nějaké obrazy, pocity, myšlenky, předsudky, přesvědčení, zkušenosti, vzpomínky a naděje. Např. slovo "svoboda" může znamenat pro každého něco jiného. Někdo by se chtěl zbavit své manželky, revolucionář by chtěl zbavit svou zemi cizí nadvlády, nešťastný člověk by se chtěl zbavit svého neštěstí. Slovo "jistota" může pro někoho znamenat bankovní konto, manželství, pevné místo, nebo jen třeba střechu nad hlavou. Pro věřící je nepochybná jistota pravděpodobně Bůh.


Důležité je, že myšlení a mluvení jsou jako dvojčata. Pokud je myšlení "zajeto" ve starých vyježděných kolejích, odráží se to i v našich slovech.


Proto je nezbytné nebránit se novému myšlení a z toho starého ponechat jen to dobré a hodnotné. Snad potom tomuto změněnému myšlení budou odpovídat i vyřčená nebo napsaná slova.


Nebudou to nová slova (téměř všechna slova už byla napsána), ale budou mít nový obsah, smysl a skutečnou hodnotu.

Standa
25.12.2010, 23:40:13
Velký bratr
Reagovat

Nedávno jsem viděl a slyšel v televizních novinách informaci o tom, ře byly vyrobeny nové lokátory pro děti. Tyto lokátory umožní rodičům sledovat každou minutu a metr pohybu svých dětí. Obávám se, že tato technika není výsledkem "bohulibé" starosti o bezpečnost dětí a snahy o snížení obav, nejistoty a strachu rodičů, ale produktem něčeho zcela jiného. Domnívám se, že média úmyslně vytvářejí soustavnou a trvalou atmosféru nejistoty a strachu a tím zajistí stamilionové obchody výrobci takových zařízení. Jde prostě o byznys.


Pokud by však šlo pouze o byznys, nebyla by to ještě taková katastrofa (relativně), ale ono jde o mnohem více: jde ještě o zlo a o svobodu.


Každý máme nepochybně právo na osobní soukromí, právo na to být pro stát v demokratické společnosti zcela anonymní. Náš prostor osobní svobody se zmenšuje, naše společnost je ohrožena špiclovským chováním, které dostává neuvěřitelné rozměry. Veškerá naše elektronická komunikace je sledována, zaznamenávána a ukládána na neznámé úložiště dat, a to včetně pohybu telefonních přístrojů (našeho pohybu), používání počítače, návštěvy konkrétních internetových stránek. I tzv. "nevinné" mýtné brány jsou ve skutečnosti perfektním záznamovým zařízením, zpracovávajícím obrazové i datové informace o tom, kdo s jakým vozidlem, případně s kým ve vozidle projel. To znamená, že stát sleduje a odhalí soukromí jakéhokoli náhodně, nebo záměrně, zvoleného jedince, prakticky každého občana ČR, odhalí jeho zvyky, kdy a kde s kým byl, s kým jel, jaké má osobní preference od těch sociálních až po ty např. nákupní. A to nemluvím o všude existujícím kamerovém systému, který sleduje a filmuje občany, aniž by o to stáli, souhlasili s tím, nebo se jich na to někdo ptal - to už vůbec ne!


Žijeme ve špiclovském státě, který má technické možnosti, o jakých se Orwellovi, nebo autorům sci-fi ani nesnilo. Jak je možné, že se stalo každodenní realitou sledování, sledování soustavné, sledování bez přestávky, sledování bez ohledu na podezření nebo viny? Za chvíli už budou všichni podezřelí a stát získá absolutní moc. Ještě absurdnějším na tom je, že jsou sledováni a špiclováni i občané, u nichž to zákon výslovně zakazuje: soudci, advokáti, policisté, prezident atp.


Všechno je to vysvětlováno zdánlivě logickým zdůvodněním, že "kdo nic neudělal, kdo má čisté svědomí, nemá se čeho bát" a jde tady prvoplánově o ochranu před terorismem, zločinci, kriminalitou atd-.


V souladu s touto "logikou" by tedy vlastně bylo žádoucí a záslužné, kdyby byly kamery a jiná sledovací a odposlouchávací zařízení umístěna přímo do domů a bytů občanů, protože právě tam je pácháno domácí násilí, znásilňování, jsou krutě bity a týrány děti, týráni senioři, dochází zde k vraždám a např. k pěstování marihuany a výrobě drog. Proč tedy ne? Vždyť "kdo nic neudělal, kdo má čisté svědomí, nemá se čeho bát" !!!!


Závěrem: nechci se žádným způsobem pokoušet zlehčovat, zpochybňovat nebo karikovat strach a obavy rodičů o své děti - to je v pořádku, je to přirozené a tomu rozumím.


Jde mi o jiné. Obávám se, že z "olokátorovaných" dětí vyroste generace. která už bude vnímat zlo špiclování, ztrátu lidské důstojnosti a osobní svobody jako přirozenou součást svého života (pokud to ještě vnímat bude!)


A ještě něco: špiclování a fízlování není osobní problém. Je to problém společenský !





Pavel
06.01.2011, 17:39:18
TV zpravodajství atd.
Reagovat

Dobrý den, dovolím si zde reakci, či se jen budu snažit nadhodit další z možných pohledů, ve formě úvahy, na určitou část zkutečností z Vašeho příspěvku.


Ano, také souhlasím, dnešní forma televizních zpravodajství apod. šíří v lidech hlavně strach...V jistém ohledu je vhodné lidi upozornit na obecná nebezpečí atd. či je před něčím varovat, ale aby nám každodenně ukazovali jakými různými způsoby lze někoho zabít, přepadnout, oloupit, znásilnit, napadnout, poškodit, pomluvit, jak lze nabourat, jakými způsoby lze zemřít, zranit se, co vše člověk může přehlédnout, aby došlo k nehodě, katastrofě, čím vším se prý může nakazit atd.atd. Zde je i zřejmé, že komukoliv jinému se určitá událost nikdy takto přihodit nemůže, téměř vždy určité nehodě, nemoci atd. něco předchází, něco negativního,špatné negativní rozpoložení, karmický rest (snad jen mimo sériovou vadu určitého výrobku, která nehodu zapříčinila, což je ale jen část z oné příčiny). Tato zpravodajství jen v duších lidí tvoří ohromě negativní myšlenky a představy, které by je kolikrát ani nenapadly a následně je to i ovlivňuje ba i inspiruje, což plodí také zlo a tyto zla jsou poté opět nám předhazovány stále dokola. Je to bludný kruh, který se těmto zpravodajstvím hodí, možná si ani nejsou vědomi, že toto způsobují. Také ona zpravodajství neřeší či neinformují o obecně hlubších příčinách oněch skutků, jen nás informují, že příčinou vraždy byla např. žárlivost, zde by ale myslím bylo zároveň i vhodné, uvést co je obecně zas příčinou žárlivosti a apod. Možná to není jejich potřeba, takto nás informovat a zároveň hlouběji obecně těmi hlubšími příčinami napomáhat tomu, aby se něco měnilo k lepšímu. Je ale myslím nutné, informovat v širším rozsahu oněch skutečností, jinak postrádám nějaký hlubší význam oněch informací. Prostě mi přijde důležité, abychom tyto špatné skutky, zapříčiněné určitými duševními stavy, správně a hlouběji zkoumali a odhalovali jejich pravé příčiny, jinak hrozí, že tyto skutečnosti přehlédneme či nevezmeme v úvahu a lidstvo se bude jen hlouběji propadávat do strachů a temnoty.


Pak právě i lidé v tomto duchu strachu tvoří,vymýšlí a vyrábí stroje, kterými se tyto hrozby snaží potlačit. Ale ten strach je v těchto strojích promítnut a stejným způsobem poté působí na okolí, je to onen duch významu, který onomu stroji byl dán myšlenkou, která vedla k jeho výrobě a využití. Ač mají tyto stroje význam strach potlačit, jejich význam je ale bohužel opačný, jejich přítomnost nám bude ony přehnané obavy jen připomínat a vše bude spět k závažnější a hlubší ''schizofrenii'', pokud lidé toto sami neprokouknou. Čím více strojů bude založeno na potřebě potlačení strachu, tím hůře se nám bude dařit se od strachů odpoutávat.


V této době je strach a úzkost největší překážkou pro další vývoj vědomí lidstva. Tento stav je zapříčiněn stavem našeho vědomí v rámci jeho vývoje, většina z nás se nachází ve fázi nejhlubšího egoismu, materialismu apod., tento stav dává těmto lidem pocit, že žijí jen jednou, že smrtí vše končí.... Díky tomu, že k životu přistupují tímto způsobem, tak jsou zákonitě silně ovlivňovány strachem a úzkostí. Myšlenky, názory i pocity apod. čerpají jen ze své nejvyšší jim známé podstaty, ze svého Já, z uzavřeného Já, z ega, které ještě nemá ty schopnosti vnímat vyšší či hlubší pravdy, které jsou zde všudypřítomné, jejichž vnímání vyžaduje ono překonání egoismu, částečné odpoutání se od sebe sama, jakoby nadhled, což vyžaduje silné vnitřní úsilí v rámci rozsahu, který je dle každého jiný. Těch projevů egoismu je více a každý je často postižen jen určitým jeho následkem.


Měli by opatrně začít důvěřovat všem lidem a zároveň být připraveni na různé budoucí situace při setkání s jiným egoistou, aby se jím zas nenechali strhnout, strhnout zpět na jeho úroveň, ale naopak se snažit přistupovat k němu tak, aby sebe neponížily a zároveň jemu ač nepřímo pomohli se alespoň zamyslet, právě třeba nad tím, že na jeho egoidní chování mu bylo odpovězeno ohleduplně, objektivně, nezaujatě vlivem jeho přístupu, či snažit se o to. Tito lidé se bojí chovat a konat ohleduplně, ze strachu, že toho hned někdo využije proti nim, či že tento přístup je snad i známkou slabosti. Však budoucnost sama jim nechá pocítit, že známkou slabosti je ten jejich, egoidní přístup. Žeby toto jejich uvědomění ve větším rozsahu započalo právě tím rokem 2012?...kéž by...

   

Zpět na seznam témat


Poslední aktivita

Diskuse [31]
» Úsilí o anglikanizaci je vnáše …
16.05.2019, 17:41:13 |
autor: Atrea
Diskuse [31]
» Jestliže se dnes hovoří česky …
16.05.2019, 16:05:09 |
autor: RCW
Diskuse [31]
» Vidím to podobně, nemám co dod …
04.05.2019, 20:41:46 |
autor: jk
Diskuse [31]
» úvaha,kterou mě napadlo dát ta …
01.05.2019, 15:45:49 |
autor: df
Diskuse [31]
» Co je to rosikrucianstvi a co …
29.04.2019, 13:10:41 |
autor: Justinian Crakenkreutz
Diskuse [31]
» Duchovní věda je kořenem antro …
02.04.2019, 12:57:57 |
autor: Justinián Crakenkreutz
Diskuse [31]
» "Proč většina antroposofů odm …
01.04.2019, 12:22:24 |
autor: atrea
Diskuse [31]
» Tento příspěvek Justiniána C …
29.03.2019, 14:25:50 |
autor: atrea
Diskuse [31]
» Tajemství biblických dějin stv …
29.03.2019, 14:12:05 |
autor: Df
Diskuse [31]
» Kdysi mě zaujal názor zmp, že …
27.03.2019, 14:07:11 |
autor: atrea
Diskuse [31]
» Pojem " prvotní hřích" byl zám …
27.03.2019, 11:17:56 |
autor: atrea
Diskuse [31]
» osudové (podlehnutí tomuto svě …
21.03.2019, 14:27:28 |
autor: RCW
Diskuse [31]
» Oslnění Luciferoým světlem je …
21.03.2019, 14:22:04 |
autor: RCW
Diskuse [31]
» Prvotní hřích byl nutností pro …
21.03.2019, 13:47:11 |
autor: jk
Diskuse [31]
» Na starém Saturnu se utvářel č …
21.03.2019, 13:35:23 |
autor: jk
Diskuse [31]
»   (taková otázková úvaha, kde …
19.03.2019, 17:07:32 |
autor: David
Diskuse [31]
» Za úplně první hřích považuji …
18.03.2019, 13:51:39 |
autor: Justinián Crakenkreutz
Diskuse [31]
» Co to je prvotní hřích? Je to …
15.03.2019, 10:10:24 |
autor: RCW
Diskuse [31]
» Vime ze prvorozenym synem Boha …
04.03.2019, 15:57:45 |
autor: Justinian Crakenkreutz
Diskuse [31]
» Ten oltar na zemi uz je. Prost …
02.03.2019, 17:05:29 |
autor: Justinian Crakenkreutz
Poslední komentáře do RSS

RSS     Mapa webu
Nahoru